• 0546 919 76 69
  • info@clinicathletic.com

M. Pırıl Şenol Duru (Uzman Diyetisyen & Psikolog)

pırıl şenol duru

22 Haziran 1991 yılında Mersin’de, profesyonel sporcu bir ailenin küçük kızı olarak dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğretimimi ODTÜ Koleji ve TED Mersin Koleji’nde tamamlamış, ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü burslu kazanarak, çok sevdiği mesleğine ilk adımlarını atmıştır. Hamburg-Almanya’da Yeme Davranışı alanında, Chicago-Amerika’da ise Sporcu Beslenmesi, Egzersiz Fizyolojisi ve Sağlıklı Besin Hazırlama ile ilgili eğitimlerini tamamlamıştır. Daha sonra, yine başarı bursu ile Yeditepe Üniversite’sinde, Çift Anabilim Dalı Programı ile, Psikoloji Bölümü’nü tamamlamış ve hem Diyetisyen hem de Psikolog olarak, Yüksek Onur Derecesiyle mezun olmuştur. Akademiye duyduğu büyük sevgi, saygı ve inandığı gereklilikle halen eğitimine, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Egzersizde Beslenme ve Metabolizma Ana Bilim Dalı’nda Doktora yaparak devam etmektedir.

İstanbul’da Özel Göztepe Hastane’sinde çalışırken, aynı zamanda iki farklı spor salonunda Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı vermiştir. Daha sora yüksek lisansını yine Yeditepe Üniversitesi’nde Klinik Beslenme alanında tamamlamış ve bu sırada Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’yla birlikte Stay Well Kliniği’nde Yönetici Diyetisyen ve Wellness Manager olarak çalışmıştır. Psikoloji alanında ise Evrimsel Psikoloji temelli eğitimler almıştır. Son olarak Bilkent Holding’de, Sports International’da yine Sporcu Beslenmesi ve Kilo Denetimi Danışmanlığı yapmıştır. 2013 yılından beri birebir Beslenme ve Hayat Kalitesi Yönetimi Danışmanlığı hizmeti vermektedir.

İstanbul, Karaman ve Mersin’de dönemsel olarak yüz yüze, PIRILLA-Online Danışmanlık Hizmetleri sayesinde de, sürekli olarak, Türkiye’nin ve dünyanın bir çok yerindeki bireylere ulaşabilme imkanını bulmaktadır. Bunun yanı sıra, şirketlere Kurumsal Beslenme ve Hayat Kalitesi Yönetimi Danışmanlığı desteği sağlamaktadır. Çözüm ortakları olan spor eğitmenleri, psikologlar, şefler ile takım çalışması içinde, düzenli olarak, verdiği danışmanlığın ana fikrini yansıtabilecek kısa süreli “İyi Yaşam” etkinlikleri ve seminerleri düzenlemektedir. 2015 yılından beri de Womens Health dergisinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Eski bir milli basketbolcu olarak sporun ve aktif yaşamın önemini vurgulamakta, sağlıklı olmanın verdiği mutluluğa inanmaktadır.