• 0546 919 76 69
  • info@clinicathletic.com

Melike Nur Araz

2017 yılında İstanbul Medipol  Üniversitesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon bölümünü bursla kazanan Melike Nur Araz,  üniversite eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Lisans dönemi  boyunca alan içi ve alan dışı birçok kongre, seminer ve etkinliklere katılarak ilerlemeyi hedeflemiştir.

Sportif rehabilitasyona olan ilgisiyle farklı branşlardaki sporcularla çalışma imkanı bulmuş, sporcu sağlığı merkezlerinde, hastanelerde deneyim kazanarak çeşitli  koşu yarışlarda  fizyoterapist olarak görev almıştır. Bu alandaki mesleki eğitimlerine de devam etmiştir. Birçok farklı koşu grubuyla da koşan Melike, koşu yaralanmalarıyla da ilgilenmektedir.  Aktif olarak koşuculuğa devam etmekte olup, maraton ve trail  yarışlarına da  katılmaktadır.

Öğrenim hayatı devam ederken farklı mesleki eğitimler ve kurslar alarak, pelvik taban rehabilitasyonu alanında ilerlemiştir. Klinik uygulamalarla  kendini geliştirerek, kadın ve erkek bireylerde ki ürojinekolojik problemlerin tedavisiyle ilgilenmektedir.

Clinic  Athletic fizyoterapistimiz Melike,  Pelvik ağrı, Cinsel sağlık ve Pelvik taban disfonksiyonları alanlarındaki  hastalarını bütüncül bakış açısıyla ele almakta ve multidisipliner bir şekilde çalışmaktadır.

Pelvik taban disfonksiyonları,  Lumbosacral problemlerin  pelvik taban tedavisinde,  kronik pelvik ağrıda, mesane ve bağırsak sağlığında, üriner inkontinans (idrar kaçırma), kabızlık, cerrahi öncesi ve sonrası pelvik taban kas eğitiminde, gebelik sonrası oluşan pelvik taban problemlerinde aktif olarak çalışmaktadır.

•Düzeltici Egzersiz
•Sportif Performans
•Ürojinekolojik Rehabilitasyon
•Pelvik Rehabilitasyonu