• 0546 919 76 69
  • info@clinicathletic.com

Seçil Sarı

Eğitim hayatına 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde burslu olarak başlayan Seçil Sarı; eğitim hayatı boyunca çeşitli özel-resmi kurumlarda ve hastanelerde deneyimler elde etmiş ve bu deneyimler doğrultusunda Omurga sağlığı ve sporcu sağlığına ilgi duymuştur. 

Ortaokul yıllarından üniversiteye kadar uzanan süreçte lisanslı voleybol takımlarında yer almıştır. Uzmanlık alanlarının doğrultusunda katıldığı kinezyolojik bantlama, kuru iğneleme gibi kurslar ve çeşitli seminerlerle kendini geliştirmeye devam etmiştir.

3 boyutlu omurga tedavisine ilgi duyan fizyoterapistimiz Türkiyede ilk defa düzenlenen The Best Practice Schroth eğitimini başarıyla tamamlayan ilk  Schroth Fizyoterapistlerin arasındaki yerini almaya hak kazanmıştır. 

Best Practice yöntemi orjinal Schroth yönteminindaha güncel, hasta ve fizyoterapist açısından uygulaması kolaylaştırılmış ve korse konseptini içeren bir şekli olarak kabul edilebilir.

Weiss eğrilik paternine bağlı olarak tedavi ile sağlanan postural düzeltmenin oturma, ayakta durma, çanta taşıma sırasında devamlılığı ve özel skolyotik solunum paterninin yerleştirilmesi parametrelerini içeren 3 boyutlu düzeltici hareketleri içeren günlük yaşam aktivitelerinin tedavi programında yer almasının yararlı olacağını vurgulamaktadır. Self-koreksiyon teknikleri ile hastaların postüral farkındalığını arttırılır. Self-koreksiyon manevralarının erekt postürde uygulanması ile asimetrik gövde kas gerilimi için postüral refleks aktivite uygulayan güncel tedavi yaklaşımıdır.

Uzun yıllar asistanlık yapmış olduğu Clinic Athletic bünyesinde omurga sağlığı ünitesi sorumlu fizyoterapisti olarak mesleki hayatına devam etmektedir. Seçil sarı iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İlgi alanları

  • 3 boyutlu skolyoz tedavisi
  • Voleybol yaralanmaları rehabilitasyonu
  • Kuru İğneleme (Dry Needing)
  • Postüral deformiteler (Hiperkifoz/Hiperlordoz/hipokifoz)