• 0546 919 76 69
  • info@clinicathletic.com

Vedat Gün

Üniversite hayatına İstinye Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde 2016 yılında başlayan Vedat Gün lisans dönemi içerisinde Amerika’nın Florida eyaletinde Conrad Academy basketbol takımında NCAA seçmelerine girmeye hak kazandı. Bulunduğu süre içerisinde aktif sporculuğunun yanında basketbolcularda sportif rehabilitasyon ve performans alanlarında deneyim kazandı. Bu süreçte Beslenme ve Diyetetik bölümünde çiftanadal hakkı elde etti.

Galatasaray basketbol altyapı takımları, koşu yarışları ,crossfit turnuvaları başta olmak üzere futbol müsabakaları, hastaneler, sporcu sağlığı merkezlerinde sakatlık risk analizi, recovery, performans ve rehabilitasyon alanlarında amatör, elit ve profesyonel sporcularla çalıştı.

Osteopatik manuel terapi, sporcu sağlığı ve yaralanmaları, alet yardımlı yumuşak doku mobilizasyonu, spine management, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama, Mulligan concept, lenfödem drenaj tedavisi, ortopedik cerrahiler sonrası rehabilitasyon, myofasyal release teknikleri, corrective ve fonksiyonel egzersiz ,medikal fitness, ortopedik tabanlık gibi mesleki diğer alanlarda eğitimler aldı.

İyi derecede İngilizce bilip aktif olarak spor ve basketbol hayatına devam ediyor.